Sveiki atvykę į Padysnio medžiotojų būrelio svetainę !

Sveiki atvykę į Padysnio medžiotojų būrelio svetainę !

24

Vas 2024

Dėl saugaus elgesio egzamino

Posted by / in Naujienos /

 

Sveiki, informacijos papildymas dėl saugaus elgesio egzamino, kuris vyks kovo 2 d. Reikia turėti šovinių (kulkų), ir lygiavamzdį šautuvą, 12 kalibro keli ginklai bus, tai kas neprisirišęs prie savo, gali ginklo nesivežti, turėkite tik šovinių.

Please select the social network you want to share this page with:

09

Vas 2024

Dėl galimų patikrinimų

Posted by / in Naujienos /

 

 

Aplinkos apsaugos departamentas informuoja, kad šių metų vasario 12–26 dienomis Gyvosios gamtos apsaugos departamento pareigūnai tikrins, kaip medžiotojai laikosi Medžioklės taisyklių viliodami maistu medžiojamuosius laukinius gyvūnus.  

Medžioklės plotuose įrengtos viliojimo vietos skirtos medžiotojams maistu privilioti laukinius gyvūnus su tikslu juos sumedžioti bei atitraukti nuo pasėlių, kad jiems nebūtų padaryta žala.

„Pastebime padidėjusį pranešimų skaičių, susijusį su laukinių gyvūnų viliojimo vietomis, todėl norime priminti medžiotojams, kad medžioklės vietos turi būti tvarkingos. Laukinius gyvūnus reikia vilioti tik natūraliu pašaru: grūdais, šienu, kukurūzų burbuolėmis, šakniavaisiais ir pan.“, – sako Gyvosios gamtos apsaugos departamento direktorė Mantė Ramanauskienė.

Pasak M. Ramanauskienės, aplinkosaugininkams tenka susidurti su įvairiais pažeidimais viliojimo vietose: nustatyta atvejų, kai laukiniai gyvūnai buvo viliojami tonomis maisto atliekų ar jiems labai netinkamu maistu, pvz., makaronais, šokoladukais, duona, pradėjusiais gesti vaisiais ir daržovėmis, o plėšrūnai, pvz. vilkai viliojami naminių galvijų gaišenomis.

Taigi svarbu atkeipti dėmesį, kad Medžioklės taisyklės draudžia šerti laukinius gyvūnus maistu, kurio jie negali rasti natūraliomis sąlygomis, pvz., gyvūninės kilmės produktais ar kitais šalutiniais gyvūniniais produktais, maisto atliekomis.

Viliojimo vietose natūralius pašarus ar masalą draudžiama išpilti ant žemės ir jų kiekis negali viršyti 100 kg (išskyrus šieną, šienainį ir laižomąją druską).

Medžioklės plotų vienete (1000 ha) draudžiama įrengti daugiau kaip 10 šernų viliojimo vietų ir vienoje viliojimo vietoje vienu metu naudoti daugiau kaip 100 kg arba 125 l natūralaus pašaro.

Atsakomybė už pažeidimus viliojimo vietose nustatyta Administracinių nusižengimų kodekso 290 straipsnio 1 dalyje. Šis pažeidimas užtraukia įspėjimą arba baudą nuo 30 iki 90 eurų.

Please select the social network you want to share this page with:

08

Vas 2024

Liūdna žinia

Posted by / in Naujienos /

 

Šiandien į amžinuosius medžioklės plotus iškeliavo ilgametis būrelio narys, bičiulis Arkadijus Zdanavičius.

Pašarvotas bus šiandien 2024-02-08, 16.00 val. adresu N. Vilnia, pergalės g. 34 a. I salėje.

Karstas išnešamas rytoj 12.30 val.

Please select the social network you want to share this page with:

06

Vas 2024

Saugaus elgesio medžioklėje žinių ir praktinių įgūdžių patikrinimas

Posted by / in Naujienos /

 

Informuojame, kad 2024-03-02 13,00 val. Kajatuose vyks saugaus elgesio medžioklėje žinių ir praktinių įgūdžių patikrinimas. LMS  „Gamta“ nariams egzaminas kainuos 15 eurų (sumokėti reikės laikymo dieną), ne LMS „Gamta“ nariams egzaminas kainuos 50 eurų. Jeigu yra būrelio  narių, kurie pernai metais nesumokėjo LMS „Gamta“ nario mokesčio dar gali tai atlikti iki egzamino laikymo dienos, kitaip teks mokėti už egzaminą 50 eurų.

Po egzamino vyks trofejų apžiūra, todėl artimiausiu metu, asmenys turinčius trofėjų, kuriuos privaloma teikti apžiūrai prašome atsiųsti informaciją V. Drabunui. (reikia pateikti: sumedžiojusio medžiotojo vardą, pavardę, telefono numerį, gyvūno rūšį, sumedžiojimo datą, vietą ir ragų šakų skaičių).

Please select the social network you want to share this page with:

Copyright © MB Padysnys 2015